+38(095)206-60-52
+38(097)747-16-70


Маршрут VI

Гошівський монастир

Гошівський греко-католицький монастир Чину Св.Василія Великого у селі Гошів вважається однією з найсвятіших релігійних та історико-архітектурних святинь Західної України.
Перша історична згадка про Гошівський монастир датована 1507 роком, коли він увійшов до реєстру Київської метрополії. У 1950 році він був закритий і відновив свою роботу тільки в 1991 році.
Славиться монастир своєю чудотворною іконою, яка є копією Бельзької (Ченстоховської) ікони Божої Матері і зберігається в церкві Св.Преображення та визнана грамотою метрополита Шептицького.
Вже майже три століття їдуть звідусіль сюди поломники з горем і радістю, з вірою і надією, з любов’ю і миром…

Скелі Довбуша

Скелі Довбуша – унікальна пам’ятка історії та природи після льодовикового періоду. Розташована на висоті 668 м поблизу села Бубнище на території Поляницького парку. Ці скелясті виступи пісковиків утворилися більше 70 млн.років на дні моря і неповторні за своїми формами та розташуванням нагромаджених гігантських скель, каменів.
Скелі використовувалися людьми які жили тут в якості фортеці. Печерні приміщення мають чіткі геометричні форми, правильні пропорції, рівні поверхні вертикальних стін.
За переказами, у 17-18 століттях тут перебували опришки, які використовували скелі під сховища, а названі так на честь легендарного опришка Олекси Довбуша.
Цей унікальний скельно-печерний комплекс включений до переліку пам’ятків природи республіканського значення, як ботаніко-геоморфологічний резерват, що має наукову, рекреаційну та туристичну цінність.